Prinsenbal: Vol Gas Carnaval in Achterveld
Het was – zoals altijd – weer een gezellige drukte in Ons Gebouw en je voelde weer die tintelende spanning: wie wordt de nieuwe Prins? Sterker nog: Wie wordt de jubileumprins der Puupenkoppen in het jaar waarin het motto luidt: “Al 55 Jaar Vol Gas in Puupenkoppenland”?
door: Jos Traa
Nadat DJ Maarten de zaal bezig gehouden had, en nadat de raad zich in de spelonken van Ons Gebouw had teruggetrokken, kwam dan toch het verwachte moment: Iedereen werd vriendelijk verzocht zich naar buiten te begeven: De Prins is in aantocht. En ja hoor: er klonk al geronk in de straat. Uw journalist had hem eerder ook al gespot bij de carnavalsvrienden van de Puupenkoppen in Hoogland en Hooglanderveen: een vrachtwagen met een enorme houten transportkist als vracht. Voorzichtig, Breekbaar, This Side Up en het logo van De Puupenkoppen was te lezen. Vergezeld door mannen in raadspakken met fakkels, bivakmutsen en brillen: zij zijn het niet… of wel? Wie of wat zit er in de kist?
President Ben Houtveen opperde nog even dat het nooit een kist vol gas kan zijn, maar ja: hoe zit het dàn met dat motto? Een hoop geronk (van een motor?), geborrel en gesis. Rook en vuurwerk: de kist werd geopend en we hadden weer een Prins.
Alex Houtveen als Prins Vol Gas kwam met zijn motor uit de kist. Alex is in het dagelijks leven monteur van heftrucks, was ooit Prins A-Lex in 2007, was meerdere keren adjudant en was jaren president van De Puupenkoppen. En natuurlijk: motorliefhebber! En dan nu de Jubileumprins van 55 jaar Puupenkoppen.
Dan weer een bult lawaai, geknetter en geronk: Een tweede motor kwam aangereden. En wie kwam er onder die helm vandaan? Ronnie de Vette is adjudant Vet Hard.
Ronnie werkt in het dagelijks leven in de beveiligingsbranche, was ooit Prins Gigant in 2017 en ook meerdere keren Adjudant. Hij is de Alleskunner der Puupenkoppen.
Prins Vol Gas en Adjudant Vet Hard beloven dat ze Vol Gas in een prachtig carnavalsseizoen zullen voorgaan. Het was nog lang gezellig in het anders zo rustige Achterveld.
Zaterdagavond 22 november is het Jubileumfeest in Ons Gebouw met Orgel Joke, Gulli, Immer Hansi en Boerin Anna: volledig uitverkocht.
Zondag is de Prinsheerlijke GalaLunch der Puupenkoppen voor genodigden en ’s middags familieBingo in Ons gebouw en dan is het jubileumweekend geschiedenis. Maar de Puupenkoppen: die gaan met Vol Gas en Vet Hard Vol Gas naar het carnavalsweekend in februari. Hou de berichten in de gaten.

