vrijdag, april 17, 2026
AlgemeenDorpsnieuwsVerenigingen

KrentenPuup 2026 voor Jos Koot

KrentenPuup 2026 voor Jos Koot

Puupenkoppenland, 14 februari 2026, die dag is de belangrijkste onderscheiding van Carnavalsvereniging De Puupenkoppen uitgereikt: de KrentenPuup. Dit enorme krentenbrood van zo’n 5 kilo, gebakken in de vorm van een pijp, wordt speciaal voor De Puupenkoppen geleverd door Spar Achterveld.

door: c.v. De Puupenkoppen – Jos Traa

Dit jaar is de KrentenPuup door Prins Puup VolGas uitgereikt aan Jos Koot.
In aanwezigheid van verschillende familieleden en vrienden, gingen Prins Puup VolGas, zijn adjudant VetHard, raad en bestuur van Carnavalsvereniging De Puupenkoppen in een soort trage polonaise – van het gas af dus – vanaf hun residentie en via de Spar richting Mastenbroek, waar het huis van de nieuwe KrentenPuuper woont.

Jos is Utrechter van geboorte, maar is ondertussen een rasechte Achtervelder, die veel voor ons dorp heeft betekend, en nóg. Een bloemlezing van zijn activiteiten:

  • Jeugdvoorzitter en voorzitter K.D.S Utrecht
  • Bijna 44 jaar leraar van de Sint Jozefschool
  • Directeur Sint Jozefschool 1998 – 2022
  • Lintje: Orde van Oranje Nassau voor vrijwilligerswerk
  • Leider van de jeugd en team van zoon Mitchel bij SVA
  • Voorzitter 60 jaar bestaan SVA
  • Bouwdorp mee helpen opzetten + sponsors en subsidies regelen gedurende10 jaar
  • Leider meisjesvoetbal SVA
  • Voorzitter damescommissie SVA
  • Kerngroep Jeugd Activiteiten Achterveld
  • Koningsdag helpen opzetten bij SVA
  • Betrokken bij Buurtzaam Achterveld
  • Betrokken bij Platform Sport en Bewegen Leusden en Achterveld
  • Vrijwilliger van de technische commissie Bridge Club Achterveld
  • Betrokken bij Dava.

Kortom, het is duidelijk, een indrukwekkende lijst van allerhande activiteiten en bezigheden waarvan ons dorp jarenlang het genot heeft mogen meeproeven.

Ida van de Burgwal (de KrentenPuuper van 2025) ontving de HerinneringsPuup (een klok in de vorm van een Puup) van de Prins, waarna alle aanwezigen een lekker hapje meegenoten van het overheerlijke krentenbrood. Vers van de Pers: dan is ie op zijn best!

Foto’s: (c) 2026 DorpsTV Achterveld – Arnoud j Spaaij

Krentenpuup vrijwilligersprijs Jos Koot
Krentenpuup vrijwilligersprijs Jos Koot